Podziel się z innymi:
2024-10-09
"DGP": Bezpieczeństwo lekowe wciąż odsuwane na dalszy plan
Źródło/Autor:
PAP
Wciąż nie znaleziono alternatywnej dla prawie 140 mln euro z KPO formy wsparcia produkcji substancji czynnych w Polsce. Resort zdrowia rozpoczął zaś od nowa prace nad listą leków krytycznych, mimo że ta już na wiosnę była prawie gotowa – informuje we wtorkowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Główny Inspektor Farmaceutyczny wstrzymał na terenie całego kraju obrót produktem leczniczym Inuprin Forte. Z obrotu wycofano w sumie 39 serii tego specyfiku.
17.07.2025
Ministerstwo Zdrowia umieściło sto nowych substancji na Krajowej liście leków krytycznych. Zestawienie, które po aktualizacji liczy ponad 400 pozycji, ma zapewnić bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
Od 1 lipca na liście leków refundowanych znajdzie się 41 nowych cząsteczko-wskazań - poinformował w czwartek wiceminister zdrowia Marek Kos. Znalazło się na niej 18 terapii onkologicznych, w tym 7 w chorobach rzadkich oraz 23 terapie w chorobach nieonkologicznych.